> Content Marketing  > Jak polepszyć estetykę bloga?

Jak polepszyć estetykę bloga?

Blogi przeważnie wybieramy z szablonów, ale to nie zawsze jest dobry pomysł. Szablony są co prawda bardzo ładne i staranne, ale odbierają nam już na początku nasz własny element na blogu. Osoba, która zobaczy, że cały twój blog został oparty na początkowym szablonie, może pomyśleć, że nie masz mu niczego do zaproponowania, podczas kiedy Ty będziesz przekonana, że wszystko wygląda wystarczająco estetycznie.

Wybierz jedną gamę kolorystyczną na całą stronę

Nie szalej z kolorami. Wybierz ich maks pięć na całą stronę i trzymać się proporcji, w jakich używasz ich na poszczególnych odnośnikach. Dzięki temu twoje wpisy i strona główna będą miłe dla oka, a każda nowa osoba zauważy, że przykładam sporą wagę do tego, jak wygląda twoje finalne dzieło. Zbyt wiele kolorów będzie wyglądało infantylnie, a Ty możesz zostać skojarzona z osobą niezdecydowaną. Możesz ewentualnie wprowadzić osobne kolory dla różnych omawianych przez Ciebie działów, ale pamiętaj, żeby było to takie same odcienie albo odcienie jednego koloru, żeby całość dalej pozostawała estetyczna.

W każdym wpisie używaj podobnych sformułowań

Taki sam początek lub zakończenie i używanie podobnych słów w różnych wpisach sprawia, że tworzysz u swojego czytelnika wrażenie ciągłości i tego, że dobrze Cię już zna. Takie podejście do wpisów sprawia, że budujesz w oczach swoich odbiorców swój spójny obraz, a do tego wypracowuje swoje charakterystyczne elementy. Nie chodzi o to, żeby każdy wpis był taki sam, ale żeby jeden wspólny element wyróżnia je od innych wpisów na blogach twoich konkurentek. Rozpoznawalność w blogosferze jest bardzo ważna, jeśli chcemy zostać w niej na dłużej i zacząć zdobywać coraz większą popularność w tym regionie.

Postaw na jasny i minimalistyczny układ odnośników

Odnośniki to zmora każdej nowej na twojej stronie osoby. Wiele osób lubi z nimi eksperymentować i niekoniecznie wychodzi to witrynie na dobre, szczególnie jeśli nie są one dobrze widoczne. Jeśli planujesz umieścić na swojej stronie rozwijalne menu albo odnośniki do twoich innych publikacji, najlepiej postaw na miejsce, w którym znajdują się one przeważnie na blogach, żeby nowym osobom łatwiej było je znaleźć. Pamiętaj, że to, jak przejrzysta jest strona, przeważnie jest kluczową kwestią, kiedy chodzi o to, czy dana osoba zostanie z nami na dłużej. Jeśli zdenerwuje ją, że nie może niczego znaleźć, raczej nie mamy na co liczyć.